“Porno” policet: Ky ishte njësiti më seksi i Policisë në botë! (Foto/Video)


Ky njësit policor, i përbërë vetëm nga femrat, është formuar më 2010 në Aguascalientes të Meksikos.

Njësiti që njihej si “më seksi në botë”, tash është ndaluar nga shefi i ri i Policisë. Eduardo Bahena Pineda.

Në këtë njësit femrat vishnin pantallona dhe këmisha të ngushta, këpucë me take dhe syze dielli. Puna e tyre ishte të arrestonte femrat problematike, transmeton Telegrafi.

Ish-shefi i Policisë, Rolando Hidalgo, thoshte se ato kalonin trajnime të njëjta si meshkujt. Ndërsa, presidenti i shtetit, Enrique Pena Nieto, pozoi me krenari pranë tyre më 2013.

Por, shefi i ri i Policisë tash njësinë e ka reduktuar në vetëm shtatë femra që veshin uniforma standarde policore.

“Uniformat e reja janë më të rehatshme”, thotë Laura Elena Delgado Mireles, teksa kolegia e saj, Alma Rosa, shton se njerëzit me pamje të re tash më shumë i respektojnë.

Aguascalientes-2 Aguascalientes-1-780x439