Polici vret një person në Deçan (VIDEO)


Një vrasje ndodhi në Deçan mëngjesin e së hënës dhe atë fare pranë stacionit të policisë.

Në fakt polici Shefqet Kamberaj derisa ishte në detyrë qëlloi për vdekje Ilmi Lufaj.

Policia bëri me dije se dorasi gjatë kryerjes së detyrës ka përdorur armën me qëllim të parandalimit të sulmit ndaj tij, njofton Klan Kosova.

Në dy familjet mohuan se mes vete kishin pasur ndonjëherë mosmarrëveshje.

Kronikë nga Fatlum Jashari.
vrasja-690x380