Polici i vë flakën tifozit! – FOTO dhe VIDEO

0Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një ndeshje të elitës së futbollit polak. Një polic, gjersa po mundohej ta qetësonte një tifoz, ia vuri aksidentalisht flakën. Ndeshja mes Slask Wroclaw and Zaglebie Lubin në Poloni solli një ngjarje tmerruese në tribuna.

Një polic i cili po rregullonte rendin në pjesën e tifozëve mysafirë, ia vuri flakën një tifozi të skuadrës Zaglebie Lubin. Polici, duke u munduar ta zbraz tifozin me gazlotësjellës, i vuri kontakt fishekzjarrit që tifozi kishte në dorë, duke bërë që flaka të përhapej gjithandej trupit të tij.

Ky moment i kap edhe nga videoja nga minuta 1:40.

FOTO:
0a

ob

0

VIDEO: