Plas gallata me Sali Berishën pas deklaratës për të rrëmbyer armët (Fotot)

Plas gallata me Sali Berishën pas deklaratës për të rrëmbyer armët (Fotot)

Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha u bëri thirrje këtë të enjte qytetarëve që të armatosen, pasi sipas tij qeveria nuk po arrin të përballet me krimin.

Por pas deklaratës së Berishës në rrjetet sociale janë modifikuar fotot për të bërë gallatë me thirrjen e Berishës.

Berisha akuzoi qeverinë për lidhje me bandat e krimit dhe tha se nuk ka asnjë mënyrë tjetër rendin publik apo sigurinë. Berisha gjithashtu bëri thirrje për një ligj të ri për të lejuar mbajtjen e armëve.

Deklarata e tij pati reagim jo vetëm në vend, por u transmetuar edhe në shtypin botëror.

berisha3-768x561_1461272656-7345219
13051643-10153770442673371-8127330712336955296-n_1461272665-5868646
capture-117_1461272697-6993101