Plagoset nipi i Enver Sekiraqes (VIDEO)

Plagosje-ne-Prishtine

Një person është plagosur në orët e mbrëmjes në rrugën “Rrustem Statovci” në Prishtinë afër Parkut të qytetit.

Brenda QKUK-së, i plagosuri ka marrë plagë në stomak derisa gjendja e tij është stabile dhe jashtë rrezikut për jetën.
Ndërkohë i dyshuari është arratisur derisa Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po vazhdon hetimet. Citon Kosovapress. Motivet ende mbeten të panjohura.
Në rrugën Isa Kastrati, rreth orës 19 është plagosur një qytetarë me armë zjarri. Fillimisht ka pasur të shtëna me armë zjarri ndemjet dy grupeve të armatosura. Ngjaja afër një bastrore e cila ndodhët në lagjen Muhaxherve.
Shiko Videon me poshte: