Pjata e parë në dasmën e Besit dhe Xhensilës la të ftuarit gojë hapur, s’do ta besoni ç’kanë shërbyer

Dasma e aktorit të humorit Bes Kallakut dhe këngëtares Xhensila Myrtezaj është një nga dasmat që do të mbahet mend në showbizin shqiptar.

Dhe një arsye tjetër që e bën edhe më të paharrushme është pjata e parë që çifti ka shërbyer për të ftuarit.

Ata kishin preferuar që kjo pjatë të ishte tipike tradicionale shqiptare. Bukë misri me domate dhe dhallë ishte pjata e pare. Me siguri kjo duhet të ketë qenë ndonjë dëshirë e Besit.