Pijeni këtë pije në 8 të mëngjesit, do të habiteni nga ajo çka ndodhë

Kur trupi akumulon yndyrë të tepërt në zonën e stomakut mund të dërgojë edhe drejt sëmundjeve të frikshme.
Yndyra e tepërt në trup mund të ju dërgojë drejt sulmit në zemër, dështimit të veshkave, presionit të lartë të gjakut, diabetit dhe disa llojeve të kancerit, transmeton portali arbresh.info

Ju mund të shmangni të gjitha këto sëmundje, duke i kushtuar kujdes trupit tuaj me recetën e mëposhtme.

Receta natyrore me kumbulla do të ju ndihmojë të eliminoni dhjamin e akumuluar rreth barkut dhe mbi të gjitha është e lehtë për tu përgatitur.

Ju nevoiten:

100gram kumbulla të thara1 litër ujë

Në një enë hermetike vendosni ujin dhe kumbullat e thara. Përzierja duhet të qëndrojë në frigorifer për të paktën 1 javë. Pas kësaj kohe, vendosni atë në mikser dhe përzieni mirë deri sa të bëhet homogjene.

Pini një filxhan nga ky lëng çdo mëngjes para orës 8 dhe pas disa ditësh do të vëreni ndryshimet