Pije pranverore natyrale

1-1213-620x330 (1)
Kjo është receta e plotë se si të përgatitni një pijë natyrale pranverore.
Përbërësit:
petale trëndafili
1 qese limontos
ujë
sheqer
Përgatitja:
Shpëlajmë petalet e trëndafilit.
Marim një kavanoz, e pastrojmë atë, dhe në të vendosim petalet e trëndafilit, shtojmë qesen e lemantozit dhe sheqerin, ujë vendosim aq sa e kemi kavanozin.
Pijen e përgaditur e lëm të qëndroj në vend të errët dhe të freskët për 2 ditë.