Pihet 5 ditë dhe largon 3 kg

Nëse vuani nga mbipesha dhe doni t’i humbni kilet e tepërta, atëherë provojeni këtë pije të thjeshtë, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Përbërësit:

1 limon;

60 gramë majdanoz;

3 dcl ujë.

Përgatitja:

Shtrydheni limonin, majdanozin grijeni imtë, qitni në një enë dhe shtoni ujë të ftohtë.

Konsumimi:

Çdo mëngjes, para buke pijeni këtë pije për 5 ditë me radhë. Më pas bëni pushim për 10 ditë, e më pas përsëriteni këtë procedurë. Kështu mund të vazhdoni derisa ta ndjeni nevojën që të humbni në peshë.

Pija përgatitet e freskët, çdo mëngjes dhe konsumohet si e freskët.Pihet 5 ditë dhe largon 3 kg