Philip Reeker më 4-6 korrik në Kosovë

Zëvendës-ndihmës Sekretari i Shtetit, Philip T. Reeker do të vizitoj Kosovën prej 4 gjerë më 6 korrik 2013. Gjatë vizitës në Kosovë, Zëvendës-ndihmës Sekretari do të takohet me përfaqësuesit e elitës politike të Kosovës.

Gjatë kësaj vizite tre ditore, Reeker do të takohet me presidenten Jahjaga, kryeministrin Thaçi, zëvendës-kryeministrin Kuçi, kryediplomatin Hoxhaj,transmeton koha.

Takime të veçanta Reeker do të ketë edhe me kreun e LDK-së, Isa mustafën dhe atë të AAK-së, Ramush Haradinajn, ka njoftuar Ambasada amerikane në Prishtinë./LajmeOnline/