Përzieni këtë dy përbërës që i keni në shtëpi dhe strijat tuaja do të zhduken përgjithmonë! (Receta)

Strijat janë më tepër probleme estetike sesa shëndetësore. Zakonisht ato shfaqen në pjesën e vitheve, gjoksit, kofshëve apo dhe barkut. Ato janë disa vija horizontale në trup, në fillim në ngjyrë vjollcë dhe pastaj bëhen të bardha me kalimin e kohës.

Receta që lidhet me eliminimin e tyre ka në bazë kafen dhe vajin e ullirit. Kokrrat e kafesë do ta bëjnë lëkurën e butë dhe do të stimulojnë prodhimin e kolagjenit, ndërsa vaji i ullirit “mbyll” lagështinë brenda qelizave epidermale.

Përgatitja dhe përdorimi:
Në fillim përzieni një lugë gjelle vaj ulliri me një lugë çaji kafe.

Aplikojeni këtë përzierje tek zonat me strija. Masazhojeni për rreth 5 minuta dhe lëreni të veprojë për 20 minuta.
Më pas pastrojeni me një peshqir me ujë të vakët dhe aplikoni një krem hidratues.

Nëse e bëni këtë cdo ditë, të jeni të sigurt se të mbeteni të habitur nga rezultatet!