Përzieni këta dy përbërës dhe strijat do të zhduken njëherë dhe përgjithmonë!

Nuk ka rëndësi se si i keni marrë strijat, qoftë me humbje të shpejtë peshe, qoftë pas shtatzënisë. Ato gjenden në trupin tuaj, por për fat të mirë ka një mënyrë të thjeshtë dhe të lirë që të shpëtoni prej tyre. Ato janë një problem estetik që asnjë grua, asnjë njeri, nuk i pëlqen t’i shohë ato në bark.

Ato shfaqen në vende me shtrirjen dhe rritjen më të madhe të lëkurës: supet, parakrahët, gjoksin, barkun, vithet,kofshët etj

Shenjat e strijave janë në fakt një dëmtim i indit lidhës që ndodh për shkak të shtrirjes së tepërt të lëkurës. Ata janë gjithmonë si vija horizontale në trup, me ngjyrë vjollcë të kuqe në fillim, por me kalimin e kohës bëhen të bardha.

Megjithëse ka disa produkte të shtrenjta në treg për t’i zhdukur, pak njerëz e dinë këtë recetë të thjeshtë në shtëpi.

Përbërësit që ju duhen

Kafja -Kokrrat e kafesë e bëjnë lëkurën të butë dhe stimulojnë prodhimin e kolagjenit
Vaji i ullirit – “mbyll” lagështinë brenda qelizave epidermale.

Përgatitja
Bëni një përzierje me një lugë gjelle vaj ulliri dhe një lugë çaji kafe. Aplikoni përzierjen butësisht në pjesët e mbuluara me strija.
Masazhojeni atë për 5 minuta, pastaj lëreni atë për 20 minuta.

Shpëlajeni me ujë të vakët dhe fshijeni butësisht me një peshqir. Më pas aplikoni një locion trupi.

Përsëriteni këtë çdo ditë dhe shenjat e strijave do të zhduken.

Për rezultate edhe më të mira, veçanërisht nëse keni celulit në një pjesë problematike, mund të shtoni një lugë sheqeri të verdhë në përzierje.