Përplasje horror! Lamborghini ndahet në dysh, ka të vdekur (Foto)


Këto pamje të rënda vijnë nga Rusia, ku dy të rinj janë përplasur teksa udhëtonin me makinën e shtrenjtë, Lamborghini.
Automjeti ka pësuar përplasje dhe pamjet në mes të Moskës janë vërtetë horror.
Drejtuesi i veturës ka vdekur, kurse pasagjeri shpëtoi fal ndërhyrjes në kohë rë zjarrfikësve që mundën të zbërthenin makinën e palosur në disa pjesë.
Mekaniku Dmitry Shcherbatov humbi kontrollin e makinës mbi 200 mijë paund teksa po udhëtonte në kryeqytetin rus.
Pas përplasjes Lamborghini Murcielago shfaqet e copëzuar.
43 vjeçari vdiq në vendngjarje pasi që vendin ku ishte ulur ai, mjeti ishte përthyer tërësisht kurse i riu pasagjer u nxor i plagosur.
Gjithë skena ndodhi para syve të shumë dëshmitarëve.
Thuhet se makina është në pronësi të kikboksierit të njohur Adam Tandiev, por po drejtohej nga dy mekanikë ku ai e kishte quar për ta rregulluar.
c1

c2

c3

c4

c5

c6