Përleshje mes tifozëve, dy të vdekur dhe mbi 50 të lënduar (VIDEO)


Dy tifozë kanë vdekur dhe mbi 50 kanë pësuar lëndime, gjatë një përleshje në futbollin maroken.
Derbi i Casablancas mes Raja de Casablanca and Chabab Rif Al Hoceima ka përfunduar me dhunë.
Tifozët e të dyja skuadrave janë përfshirë në përleshje, me ç’rast dy prej tyre kanë humbur jetën dhe mbi 50 janë lënduar.
der