Përgatituni për pesë ditët e ardhshme, ja çfarë moti do të kemi!

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë në pesë ditët e ardhshme.Sipas IHMK-së, do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe i ndryshueshëm.

Vranësirat gjatë natës dhe ditën e hënë ,vende-vende kanë mundësi të shoqërohen me reshje lokale shiu.Temperaturat minimale do të

lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-31 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi mbi 11m/s.