Përfundon takimi, liderët flasin për zgjedhjet dhe FAK-un

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se kanë zhvilluar një takim për prioritetet e përbashkëta me theks të veçantë zgjedhjet parlamentare dhe për Forcat e Armatosura të Kosovës.

Në këtë takim prezent kanë qenë, ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, shefi i Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Zhbogar, kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, lideri i LDK-së, Isa Mustafa, ai i AAK-së Ramush Haradinaj dhe kreu i AKR-së, Behxhet Pacolli./indeks/LajmeOnline/