Për shtatë ditë me këtë recetë e rregulloni shtypjen e gjakut!

0
Studimet e fundit, të publikuara në revistën “Cancer Causes and Control”, kanë konstatuar se si midis Amishëve amerikanë pothuajse nuk ka asnjë rast të kancerit dhe se ata njëherësh janë njerëzit më të shëndetshëm në Amerikë. Pos se konsumojnë ushqime të shëndetshme dhe natyrale, ata nuk konsumojnë duhan, punojnë, por edhe ushqimin e tyre e kultivojnë vetë, duke mare pemë dhe perime të freskëta, prodhime të qumështit, mish… etj, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Përbërësit e recetës:

një pjesë xhenxhefil të gërryer;

Një thelb të hudhrës (të shtypur);

Një lugë uthull molle;

Një lugë mjaltë;

Një lugë lëng limoni.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit e lartpërmendur i vendosni në blender dhe i përzieni për 30 sekonda, në shpejtësinë më të lartë. Më pas masën e fituar e mbani në frigorifer për shtatë ditë, aq sa do ta konsumoni. Sugjerohet që ta konsumoni një lugë para kafjallit dhe një para darkës. Nuk preferohet të konsumoni më shumë se tri të tilla në ditë.