Penelope Cruz vjen si këngëtare me një klip hot (FOTO)

penelope

Penelope Cruz ka provuar se talenti i saj nuk ka fund. Pasi është bërë e famshme si një prej aktoreve më të mira në Hollivud, dhe pasi ka ushtruar gjithashtu edhe profesionet e dizanjeres së modës, modeles dhe madje edhe gazetares, 38-vjeçarja këtë radhë vjen si këngëtare. Dhe, në klipin e xhiruar, ajo shfaqet ashtu siç është, një femër mjaft e nxehtë.

 

Showing off her vocal range: Penelope displays her impressive singing skills in the duet with the Latin Grammy Award-winner

Giving it her all: The 38-year-old shot the video in a hotel located in Madrid last October

It's a family affair: The single which is taken from Miguel's album Papitwo was composed by Penelope's brother Eduardo Cruz

Stunning: As well as putting her voice on display Cruz also flaunts her enviable curves in black lingerie

Heartbreak: In the clip Penelope tries to cope with her love woes as she sits by the telephone singing her heart out

'She has a lot of personality in her voice': In an interview with Spanish wire service EFE Bosé said he enjoyed recording with Cruz