Patriotizmi me ‘bateria’ i Shpend Ahmetit: E heq flamurin kombëtar në takim me Listën Serbe (Foto)


Lëvizja Vetëvendosje dhe Kryetari i Prishtinës vazhdimisht thirrën në mbrojtjen e dinjitet kombëtarë.
Ata nuk hezitojnë si gjithë të tjerët të bëjnë kompromise me Listën Serbe te cilën e quajnë dorë e zgjatur e Vuqiqit.
Por, në anën tjetër kur vete përballën me përfaqësuesit e Listës Serbe ata veprojnë njëjtë si gjithë të tjerët, shkruan ORAinfo.
Kjo ka ndodh sot kur kryetari Shpend Ahmeti takoi kryetarin e Listës Serbe, Slavko Simiq. Në këtë takim Ahmeti ka hequr flamurin kombëtar, përderisa në takimet tjera atë e mbanë mbi tavolinë, siç shihet edhe në foto.
s1

s2