Pas tragjedisë, një VEPRIM I JASHTËZAKONSHËM i gjermanëve për familjet nga Kosova

13775406_1195928840471669_8961128212853118437_n
Vrasja e tre të rinjëve kosovarë në ngjarjen e djeshme tragjike në një qendër tregtare në Munich, ka bërë që të “aktivizohet” Kryqi i Kuq në Gjermani.
Siç raportojnë mediet gjermane, tashmë ka filluar aksioni për mbledhjen e parave në mbështetje të familjeve të viktimave, që ndodhi ditën e djeshme.
Nga 9 viktima sa u shënuan në Munich, ishin edhe tre kosovarë e ata janë: Dijamant Zabërgja, Armela Segashi dhe Sabina Sulaj.
13814536_10154446047514589_459631142_n