Pamje të rënda/ “Po jep shpirt, ambulanca nuk duket gjëkundi” (VIDEO)

safe_image (10)Vetëm pak minuta më parë ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Golem. Një djalë është përplasur nga një makinë teksa kalonte rrugën. Ai ka qenë me vëllain e tij, ndërsa në video duket gjendja e tij e rënduar pas aksidentit, pasi është përplasur fort në kokë. Siç duket në video, djali ka gjakderdhje nga koka dhe gërvishtje në trup, ndërsa ambulanca nuk duket gjëkundi. “Jeta osh qef” ka publikuar nje video te sapondodhur te nje aksidenti ku eshtë nje burrë i shtrirë ne tokë dhe i gjakosur gati duke dhenë shpirt po ambulanca nuk duket kund. Eshtë berë ne golem Miraxh. Kishte mbi 20 minuta i shtrire ashtu gati duke dhenë shpirt. Ambulanca nuk dukej gje kundi dhe policia erdhi shum vone. Ishte me te vellain, e ka perplasur makina. E kishin marre te tjeret por nuk kishte ardh ambulanca, Dhe policia erdhi shum me vonese. Sic thotë ne video njeri nga policet: “Skemi cti bejme”.
Sipas qytetarit, i plagosuri kishte të paktën 20 minuta i shtrirë në tokë, por ambulanca, si gjithmonë nuk mbërrin. Është një makinë policie që mbërrin në vendngjarje dhe vetë polici që i jep ndihmën të plagosurit. Ky i fundit merret në krahë nga të pranishmit për t’u future në makinë e më pas për t’u transportuar në spital, siç duket në video.