Pa dorë dhe këmbë nga lufta, “babai hero” përkujdeset për djalin e sapolindur


Gruaja me emrin më të gjatë në botë, me 161 fjalë

Down McManus, nje 41-vjeçare amerikane, ka premtuar ta ndryshoje emrin per te nxitur mbledhjen e sa me shume fondeve per shoqaten e saj jofitimprurese, qe e ka themeluar pas vdekjes se te birit, “Red Dreams”, raporton BBC. ”Jam e bindur se emri im i ri, qe perfshin brenda tij te gjithe njerezit qe ndihmuan ne […]


Anita, vajza që dashurohet me ujqërit! [VIDEO]

Ujqerit Norvegjes jane raca me e eger e ujqerve qe ekzistojne sot ne bote. Ata njihen per egersine dhe aftesine e tyre per te shqyer nje kafshe edhe 2 here me te madhe se pesha e tyre, por nje gje e tille nuk ka ndodhur me pare qe te tille ekzemplare ujqerish te tregojne afeksion […]


Një turmë e madhe peshqish pushton ujërat e Acapulcos ! [VIDEO]

Plazhet e Acapulcos shpesh janë skenar për spektakle të ndryshme, por disa ditë më parë turistët dhe banorët e vendit janë habitur me ardhjen e një tufe të madhe peshqish të llojëve të ndryshme.Kjo turmë ka ardhur pranë bregut dhe njerëzit i kanë parë shumë mirë. Shumica janë futur në ujë për të mbledhur peshq […]


Facebook-u, Berisha i lumtur: Në 27 ditë, 320 mijë fansa

27 ditë që ka hapur profilin e tij zyrtar në “Facebook” dhe tashmë numëron më shumë se 320 mijë fansa. Kreu i qeverisë e ndan këtë moment siç shprehet ai, me të gjithë përkrahësit e tij në Shqipëri dhe në të gjithë botën. “Të dashur miq. Në sot në ditën e 27 të lindjes së […]Dy duar të transplantuara për jetë të re

Lindsey Ess Es (29-vjeçare) nga Teksasi, e cila ka humbur duart dhe këmbët pas një infektimi të shkaktuar nga sëmundja e Kronos, vitin e kaluar me sukses i janë transplantuar të dy duart dhe falë kësaj ajo sot mund t’i kryejë të gjitha to punë të rëndomta që me vite nuk ka mundur t’i bëjë. […]


Brenda spitalit fantazmë të Çernobilit (FOTOT)

27 vjet pas aksidentit më të rëndë tragjik bërthamor në historinë botërore, ky spital fantazmë është tregues i asaj që ndodhi atë ditë e më pas. Spitali pranë centralit bërthamor të Çernobilit është braktisur, ndërkohë që fotot tregojnë mobiljet e dëmtuara, krevatet e thyer dhe dyshekët e palarë në dhoma të ndryshme. Katastrofa ndodhi rreth […]


Merimangë e mistershme me fytyrë njeriu zbulohet në Hong Kong! [video]

Një lloj shumë misterioze merimange u zbulua para pak ditësh në Hong Kong! Teksa një drop të rinjihesh ndodheshin në një restorant,papritur u befasuan nga shfaqja e një lloj merimange të panjohur, e cila në trupin e saj dukej qartë se kishte një fytyrë njerëzore…! Lajmë pushtoi mediat e botës brenda pak orëve! Specialistët e […]


Ja vlen te shikohen talentet e tille [Video]

Ketu mblidhen te gjitha talentet me te mira dhe te gjith njerzit me te v’mendur te te gjitha sporteve… Eshte sa e frikshme aq edhe e bukur per tu pare,mrekulli te cilat nuk mund ti beje kush do por prova te shumta e te gjata..