Zezaku Duke Kercyer Me Vallen E Rugoves [video]


Gare E Cmendur Ne Autostrade Me 360 Km/Ore Lamborgini Dhe GTR [video]

Gare e Cmendur ne Autostrade me 360 km/ore mes nje Lamborgini dhee nje GTR >Kjo eshte nje nga videot me te bukura qe keni pare ndonjeher .Kjo video tregon forcen e vertet te super makinave te cilat arrijne shpejtesi marramendese brenda pak sekontash dhe gjithashtu te ndalojne shpejtesine po aq shpejt.Per me teper ju ftojme […]

Mira Mezini, shkencëtarja shqiptare e 2.3 milionë eurove

Prej dhjetë vitesh drejton Katedrën e Inxhinierisë së Software-it në Universitetin Politeknik të Darmstadt-it. S’ka kaluar shumë që është shpallur fituese e çmimit “ERC Advanced Grant” me shumën prej 2.3 milionësh, që është akorduar nga Këshilli Europian për studimet shkencore, duke e kthyer në një nga shqiptaret më të suksesshme në botë. Pak ditë më […]


Binjakja e Tokës “do të zbulohet brenda 2013-ës!”

Planeti i parë jashtë sistemit tonë diellor, i cili është i njëjtë me Tokën, parashikohet të zbulohet gjatë 2013-ës. Nga rreth 800 jashtë planetë, ekzistenca e të cilëve është vërtetuar, pjesa më e madhe prej tyre janë gjigandë, kanë madhësinë e Saturnit, gjë kjo që përjashton ekzistencën e jetës. Por, teleskopët bashkëkohor kanë zbuluar dhe […]


Edhe Elvana Si Rita Ora?

Ajo është një nga këngëtaret më të suksesshme të momentit, megjithatë edhe ajo ndikohet nga stili i këngëtareve më të pëlqyera në botë. Kështu shpesh është komentuar për një ngjashmëri të saj me Beyoncen, jo vetëm nga looku, por edhe nga mënyra e veshjes. Megjithatë, duket se tanimë Elvana, ka gjetur diçka të përbashkët për […]


Rihanna Këndon Për Abramovich Natën E Vitit Të Ri

Rihanna është këngëtarja e përzgjedhur nga miliarderi rus Roman Abramovich për të kënduar në festën e Vitit të Ri 2013. Ajo do të performojë më 31 dhjetor, në festën vjetore që do të mbahet në ishullin St Barts, në Karaibe, ku pritet të jenë rreth 400 të ftuar. Se sa do të jetë honorari për […]


Genta Sjell Këngën ‘E Kam Provuar’ [video]

Këngëtarja Genta Ismajli para pak minuta ka publikuar këngën e saj më të re, “ E kam provuar”.Edhe pse Genta e kishte paralajmëruar disa muaj më parë, më i mirë vonë se kurr, ajo sot ka vendosur ta publikojë, por jo me videoklip. Një këngë e dhimbshme, por kujt i shkon, nuk dihet !?