Hiqni kilogramët me shpejtësi të pabesueshme: Dieta me limon që përdoret nga Beyonce

Hiqni kilogramët me shpejtësi të pabesueshme: Dieta me limon që përdoret nga Beyonce

KJO ËSHTË NJË DIETË QË ËSHTË PËRDORUR EDHE NGA BEYONCE PASI AJO LINDI FËMIJËN. KËNGËTARJA E FAMSHME ME KËTË DIETË KA HUMBUR PESHË PLOT 38 KILOGRAMË. PËRVEÇ ASAJ QË LIMONI FORCON TRUPIN, SHËRBEN PËR SHKRIRJEN E SHPEJTË TË KILOGRAMËVE DHE YNDYRËS. Limoni është një nga armët më të mira natyrore për shkrirjen e yndyrës. Dieta me limon ju ndihmon që […]


Për pastrim të thellë dhe shkëlqim të mobiljeve tuaja, kjo është përzierja që ju duhet

Mobiljet e drurit janë ndër objektet që gjenden më me shumicë në shtëpinë e secilit prej jush. Ata janë pothuajse në çdo hapësirë të shtëpisë, si në kuzhinë, dhomën e ndenjes, dhomën e gjumit, etj. Me kalimin e kohës ato mund të dëmtohen lehtë ose të gërvishten. Kështu, përveçse duan një kujdes të veçantë, duhet që të pastrohen herë pas […]


Ky është ‘kremi’ i diellit për t’u bërë ngjyrë çokollatë, do të zgjasë gjithë verën

Për nxirjen ju duhen jo vetëm karota; nga domatja deri tek specat, ja ushqimet që ju bëjnë ngjyrë çokollatë nga koka te këmbët për një kohë të gjatë. Betakaroteni është më i famshmi mes karotenoidëve për dhënien e një ngjyre natyrale, pasi favorizon prodhimin e melaninës (pigmenti që nxin lëkurën sapo bie në kontakt me diellin). Nxirje natyrale, por jo […]


Kjo foto po çmend botën, do shokoheni edhe ju kur ta shihni (Foto)

Një fotografi ku shihet një vajzë aziatike është shpërndarë me të madhe në rrjetet sociale. Ajo çfarë u ka bërë përshtypjeve atyre që e kanë parë foton, përcjell Telegrafi, është se kjo fotografi krijon një iluzion optik.Bëhet fjalë për faktin se nëse nuk e shikojmë siç duhet, na krijon përshtypjen sikur vajza ka tri këmbë.Por në fakt, ajo mban një …Horoskopi ju këshillon për pushimet tuaja, ja si duhet t’i kaloni

Vera tashmë erdhi dhe të gjithë po bëhemi gati për pushime. Një pjesë preferon t’i kalojë pushimet në bregdet, ndërsa një pjesë tjetër preferon klimën e freskët malore. Në bazë të shenjës së horoskopit, yjet na bëjnë të ditur se cila është gjysma jonë ideale, cila është ajo që na bën të ndihemi në rehatinë tonë. Yjet na bëjnë shoqëri …


SIMPTOMAT E SULMIT NË ZEMËR QË NDODHIN VETËM TEK FEMRAT

Sulmet në zemër janë ndër shkaqet kryesore të vdekjes së hershme në botën moderne, transmeton Klan Kosova. Megjithatë pak para tragjedisë, trupi ynë na dërgon sinjale që thjesht nuk duhet t’i injorojmë. Sipas studimeve të fundit, simptomat e një sulmi në zemër manifestohen ndryshe te burrat dhe gratë. Këto janë gjashtë simptomat që manifestohen te gratë: 1. Dhimbjet në qafë, …Ja në cilin vend pritet për Bajram të konsumohen 3-4 mijë tonë bakllava

“Prodhimi ditor i bakllavasë në Turqi është mesatarisht një mijë tonë, prej të cilit vetëm në Stamboll prodhohen dhe konsumohen 200-220 tonë, ndërsa kjo shifër rritet për 80 për qind në muajin e Ramazanit”, theksoi Yildirim Me rastin e festës së Ramazan Bajramit, prodhimi ditor i bakllavasë në Turqi që normalisht arrin sasinë një mijë tonë, pritet të rritet në …