“O ç’na çmendi”, veshja e kësaj vajze tërbon meshkujt në Tiranë (FOTO)

1-1211-620x330 (1)
Këto ditë temperaturat janë rritur së tepërmi dhe kjo vihet re fare lehtë. Mjafton të bësh një shëtitje në rrugët e Tiranës dhe kaq mjafton për të parë zhveshjen e gocave që si natyrë delikate që janë, nuk e përballojnë dot të nxehtin afrikan.
Vajza që shihni në foto është fotografuar tek “Ura e Tabakëve” pasi ka lënë gojëhapur kalimtarët që janë përballur me të.
“Prsh, jam te ura e tabakeve dhe shiko cpo me shohin syte. Vajzen e paska kap vapa, i nxori te gjitha e shkreta. Burrat sa e pan tu bertit: Hajde shihe, hajde shihe… ata me te kulturuarit mesazhit e jepnin me sy, ndersa nje burre tj pothoshte se na cmendi… aman postoje tken kujdes se skan fajet cunat qe spembahen pastaj…Flm joq…”
Ndoshta vajza as që e ka ditur që i kanë dalë të pasmet në shesh, pasi duhet të ketë qenë me nxitim, por herë tjetër ajo duhet të ketë parasysh që kur fustani ka një të çarë jo të vogël, gjëra të tilla janë të pritshme.3-39