Nuk zbaton urdhrat e policit, arrestohet

arrestimi2Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Prishtinë, pasi i njëjti ka penguar dhe nuk ka zbatuar urdhrat e zyrtarit policor.

Policia njoftoi se ngjarja ka ndodhur të enjten në rrugën “Vëllezërit Fazliu” në Prishtinë.

“Të dyshuarit i është kontrolluar edhe vetura ku është gjetur dhe konfiskuar një shkop druri”, thuhet në raport.

Me urdhër të Prokurorit pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje. /LajmeOnline/