Nuk keni pse e përdorni më këtë pompë. Me anë të kësaj pijeje kuroni astmën! E garantuar!

Pacientët me astmë përjetojnë vështirësi në frymëmarrje dhe kjo është vetëm një nga simptomat e sëmundjes. Një nga hapat e parë që duhet të bëni është të ndryshoni disa elemente në dietën tuaj.

Filloni të konsumoni ushqime të shëndetshme që nuk shkaktojnë dëme, që ndihmojnë në uljen e inflamacionit dhe rritjen e nivelit të energjisë.

Ju mund ta zëvendësoni inhalatorin, pra pompën e astmës duke konsumuar ushqim të shëndetshëm. Gjithmonë zgjidhni ushqime që janë të bollshme në vitamina C dhe beta carotene.

Rekomandohet që të konsumoni lëng karrote në baza ditore. Lëngu i karrotës përmban shumë vitaminë C. Një tjetër ushqim që ju duhet është selinoja. Kjo barishte dhe gjethet e gjelbra përmbajnë shumë klorofil, që ndihmon në detoksifikimin e mëlçisë dhe zorrëve. Rekomandohet që të shtoni disa gjethe të selinosë në vaktin tuaj.

Pija që ne rekomandojmë:
6 selino+ 100 gramë spinaq+1/4 filxhan lëng limoni + 2 mollë jeshile + një tufë majdanoz

Shtoni të gjithë përbërësit në blender së bashku me dy kuba akulli dhe konsumojeni çdo mëngjes e darkë.