‘Nuk i lutemi Zotit pse mungon Ronaldo’

loading...

loading...
Carlo Ancelotti ka folur për situatën para finales së nesërme në Copa del Rey kundër Barcelonës, duke sqaruar formën e Cristiano Ronaldos, por nuk “qan” mundësinë që ai do të mungojë.

Tekniku italian i Real Madrid kritikon ambientin sportiv spanjoll, i cili ushtron shumë presion tek arbitrat, ndërkohë që komenton edhe për rivalët e Barçës, duke i cilësuar klubin më të vështirë në botë për një trajner.

“Nuk e di. Mund të luajë në pjesën e dytë, mund të mos jetë fare. Unë nuk do të rrezikoj me të. Aktualisht riaftësimi po ecën mjaft mirë. Gjithsesi, edhe nëse Kristiano mungon, nuk do e ndryshojë modulin. Futbollistët janë të motivuar dhe të gatshëm për të dhuruar një ndeshje të shkëlqyer. Ai është një futbollist i jashtëzakonshëm, por mos mendoni se ne jemi të dobët pa të. Askush në ekip nuk thotë: “Oh Zot, si do t’ia bëjmë pa Cristianon”. Jemi të aftë për të fituar ndaj çdo rivali edhe kur mungon ai, siç ka ndodhur në shumë raste. Nuk qajmë asnjë mungesë”, është shprehur Carlo Ancelotti.

loading...