Nuk i dhanë çmimin se nuk ishte greke/ Aktorja shqiptare rrëfen se pse e refuzoi pashaportën greke

Aktorja Ornela Kapedani, e cila u vlerësua me çmimin si aktorja më e mirë protagoniste në Festivalin e Filmit në Sarajevë për filmin ‘Daybreak’ ose ndryshe ‘Dita zë fill’, vjen sot me një rrëfim për veten, ku tregon më shumë detaje nga jeta e saj artistike. E ftuar në emisionin ‘Chic’ përballë moderatores Fjodora Fjora, Ornela Kapedani, vajza nga Saranda tregon se si e nisi rrugëtimin e saj.
“Genti (regjisori) më ka kontaktuar në një periudhë kur unë kam qenë shtatzënë dhe më kërkoi që të bëja një provë. Me skenën që më dërgoi më tronditi, për shkak të gjendjes që kisha. Më pas më kontaktoi. Më dërgoi skenarin, ku u befasova. Mu desh që ta mendoja shumë se si mund t’i jepja jetë asaj historie. Një dramë që duhej të mbahej në ekuilibër që mos të bëhej melodramë.
Lexo lajmin e plotë më poshtë

Vazhdim