Nuk i bindet policit, ai e masakron me grushte (VIDEO)

polici_1480629303-7332589Kjo video tregon momentin kur një polic shtrin përdhe dhe godet me grushte një qytetar. Ky i fundit nuk i ishte bindur kërkesës së policit. Videoja është publikuar nga mikesha e qytetarit të dhunuar. Ngjarja ka ndodhur disa ditë më parë në Hereford, Britani e Madhe. Pas ngjarjes qytetari është arrestuar për mosbindje ndaj forcave të rendit dhe është liruar pas disa orësh.