Noizy ndez gjakrat, e krahason Getoarin me Conchit-ën

Këtët pohim Noizy e ka bërë në emisionin “Oktapod” I ftuar nga moderator Turjan Hyska.

Gjatë programit ka patur edhe debate rreth asaj që Noizy e ka cilësuar si krijimin label-in e parë muzikor zyrtar shqiptar, gjë e cila nuk është e vërtetë, pasi para tij është Baba Stars.
Kur Turjan Hyska i përmend këtë fakt dhe Getoarin, Noizy përgjigjet:
“Nuk e njoh. Ai me mjekër? Ai që ka ftuar Eurovizionin?”

Ai ka krahasuar kështu Choncitën  fituesen e festivalit “Eurosong” në vitin 2014 me Getoarin.

Reperi gjithashtu ka zbuluar se në muajin prill, do të hedhë në treg albumin me titull “ZinCity” i cili do të përmbajë 18 këngë, 7 prej të cilave do të shoqërohen me klipe. I pyetur nga drejtuesi.

noizy