Nofka e re e Mourinhos

Ish Trajneri i mbreterve, Jose Mourinho ka kërkuar nga fansat e Chelseas dhe nga mediat që ai të mos quhet më ‘Special One’ apo ‘The Only One’ por të quhet “Godfather”-kumbara, kjo vjen pas pensionimit të ish-trajnerit te Manchester Unitedit, Alex Ferguson nga futbolli.
Ndoshta unë do të jemi baba i futbollit. Unë jam një njeri që kam një kohë të gjatë në të ardhmen për futboll. Unë kam fituar të gjitha garat angleze dhe mendoj se jam kampion i vetëm Europian, por kjo nuk ka rëndësi. Unë kam përgjegjësi më të madhe në krahët e mi. Unë duhet të jem shembull për të gjithë sa i përket mbështetjes, të jem aty për secilin kur i duhem”, tha Mourinho për mediat .