Njeriu që ushqehej me rërë 20 vite me rradhë, ja çfarë thotë ai (Foto+Video)

Hans Raj nga Uttar Pradesh ushqehej me rërë për 20 vite me rradhë, dhe atë komshinjtë e quanin njeriu-rërë.

Një dietë e tillë nuk duket se sjellë ndonjë sëmundje, ai pohon se asnjëherë nuk është sëmurë dhe se ka shëndet më të mire sesa njerëzit që ushqehen zakonshëm.

Dy dekada më parë, ai ndjehej i detyruar që të fillonte të hante rërë. Në fillim ai hante vetëm nga pak, por me kalimin e kohës ai ushqehet me nga një pjatë rërë për çdo ditë, transmeton lajmi.net

Ai ushqehej kështu çdo ditë, por këto substanca të forta me të cilat ai ushqehej nuk kanë ndikuar aspak në shëndetin e dhëmbëve të tij, ai thotë se dhëmbët i ka të shëndetshëm dhe të mprehtë.

Edhe pse u munduan gjatë t’a ndalonin zakonin e tij, miqët e tij gjithashtu pranojnë se ai asnjëherë nuk ka qenë i sëmurë ose diçka tjetër.

Ai shëndetin e tij ja atribon mineraleve që i merr nga ngrënja e rërës ndërsa mjekët konstatojnë se ai vuan nga një çrregullim që quhet “Pica” që i shtyn njerëzit të hanë gjëra jo-ushqimore

sandman1-620x330