Një recetë efikase kundër fryrjes së barkut!

Çfarë duhet përdorur për fryrjen e barkut!
Për të eleminuar fryrjen e barkut është e rëndësishme që të konsumoni këtë recetë të thjeshte natyrale. Për përgatitjen e kësaj recete ju duhen këto përbërës.

  • 1 finok
  • 1/2 mollë jeshile
  • 1/2 kastravec
  • Pak pluhur xhenxhefili

Të gjithë përbërësit i përzjemë bashkë dhe lëngun e përftuar e konsumojmë 1 herë në ditë në mes 2 vakteve ushqimore.
1-Finoku,ka vlera në drenazhimin e indeve dhe pastrimin e gjakut dhe të mëlçisë, zbut kontraksionet e muskujve të barkut dhe frenon krijimin e gazrave abdominale.
2-Molla-vitamina C, ruan gjithashtu një efekt pastrues,rifreskues dhe tonifikant.
3-Kastraveci-i pasur me ujë, ka po ashtu të njëjtin efekt.
Kjo është një recetë e thjeshtë por shumë efikase për të qëndruar sa më larg fryrjes së barkut./