Një grua piu ujë të ngrohtë me shafran Indie çdo mëngjes për një vit. Kjo ishte ajo që i ndodhi!

Në ditët e sotme përdorimi i shafranit të Indisë është masivizuar. Vetitë e tij janë aq të shumta, saqë kohë pas kohe shkenca vërteton përdorime ekstra të tij. Konsumimi i ujit me shafran Indie ka vlera të mëdha për të gjithë trupin.

Si ta përgatisni:

Në një gotë me ujë të ngrohtë shtoni një lugë gjelle shafran Indie dhe konsumojeni çdo mëngjes esëll. Një grua konsumoi ujë me shafran Indie çdo mëngjes për një vit me radhë. Ja çfarë i ndodhi:

– Niveli i PH në trupin e saj ishte përmirësuar në nivelet e duhura;

– Alkalizimi i trupit;

– Shëndet më i mirë dhe asnjë problem me gjakun dhe zemrën.

– Truri ka aftësi të mbrohet nga shumë sëmundje;

– Kuron diabetin e tipit 2 dhe parandalon shfaqjen e tij.

– Veti të fuqishme anti-kancer;

– Jo më dhimbje inflamatore;

– Tretje më e mirë;

– Rini më e gjatë;

– Jetëgjatësi më e madhe.