Niseni sot dietën braziliane dhe humbisni 12 kg në 1 muaj! (plani 1 javor)

Dieta braziliane është trendi i fundit dhe është bërë e njohur për shkak se jep rezultate premtuese.

Dietat e shpejta që mund të keni provuar kanë qenë të rrepta dhe me efekte negativ në shëndet. Por ky plan ushqimor i përbërë nga perime dhe fruta është i dobishëm për shëndetin e përgjithshëm.

Ju mund ta përsërisni planin ushqimor për dy deri në katër javë, por jo më shumë. Kur të keni arritur qëllimin, konsumoni më shumë perime dhe fruta dhe rrisni gradualisht konsumin e proteinave. Duhet të merreni me aktivitetit të moderuar fizik si not, çiklizëm dhe ecje gjatë procesit.

Ky është plani i dietës për një javë:

*E hënë*

Për mëngjes: një filxhan lëng portokalli, një banane dhe një portokall;Për zemër: Një tost dhe një filxhan lëng portokalliPër drekë: 100 gr sallatë dhe 100 gr peshk të zier;Për darkë: e njëjtë si drekaPara se të shkoni për të fjetur: pak tost pak lëng portokalli;

*E martë*

Për mëngjes: një filxhan lëng molle;Për zemër: një filxhan lëng molle;Për drekë: 4 gjethe marule, dy patate të ziera dhe 100 gr mish i gatuar;Për darkë: bizele (të konservuara ose të freskëta), marule, një vezë të zier fort dhe 200 gr peshk të zierPara se të shkojnë për të fjetur: një tost dhe një filxhan lëng molle;

*E mërkurë*

Për mëngjes: një tost dhe një filxhan qumësht;Për zemër: 100 gr djathë;Për drekë: 100 gr oriz dhe 150 gr sallatë lakër me një lugë gjelle lëng limoni dhe majdanoz të copëtuarPër darkë: 4 gjethe marule, një mollë dhe 100 gr mish të gatuar;Para se të shkojnë për të fjetur: një tost dhe një filxhan lëng molle;

*E enjte*

Për mëngjes: 60 gr ananas një filxhan lëng ananasi;Për zemër: një tost dhe një filxhan lëng ananasi;Për drekë: Një portokall, pak djathë dhe 100 gr mish të zier;Për darkë: 150 gr sallatë karota me vaj dhe dy patate të ziera;Para se të shkojnë për të fjetur: një tost, një filxhan lëng ananasi;

*E premte*

Për mëngjes: një tost dhe një filxhan lëng molle;Për zemër: një portokall dhe një mollë;Për drekë: dy karota të vogla të ziera dhe 150 gr peshk të zier;Për darkë: pak bukë dhe një tas me supë perimesh (ose supë peshku, ose supë me kërpudha);Para se të shkoni për të fjetur: një tost dhe një filxhan lëng portokalli;

*E shtunë*

Për mëngjes: një tost dhe një filxhan lëng molle;Për zemër: 150 gr sallatë panxhari i zier, i grirë, me vaj ulliri;Për drekë: një copë e vogël bukë, një tas me supë peshku, supë perimesh ose supë kërpudhash,Për darkë: 100 gr sallatë perimesh dhe 100 gr kërpudha të skuqura;Para se të shkojnë për të fjetur: dy biskota dhe një filxhan lëng molle;

*E diel*

Për mëngjes: 1 grusht rrush dhe një banane;Për zemër: një copë tost dhe një gotë me lëng karote;Për drekë: sallatë 100 gr me qepëve të njoma, lakër dhe lëng limoni;Për darkë: 4 gjethe marule, 100 gr fruta dhe një supë perime apo kërpudha, apo supë peshku;Para se të shkoni për të fjetur: dy fiq të thatë dhe një filxhan lëng molle.