Nga nesër, zyrtarisht vjeshtë! Nxirrni rrobat nga gardëroba, çfarë ju pret në vijim

Fundjava me diell dhe me temperatura të larta, do t’ia lërë vendin një fillim jave me shira e temperatura të ulëta.
Ky është parashikimi i motit për ditën e nesërme nga Meteoalb.
Pasditja e së hënës sjell shira të përkohshëm në pjesën më të madhe të territorit”.
Reshjet e shirave do të vazhdojnë deri në fundjavë, pra bëni mirë të nxirrni rrobat nga gardëroba dhe çadrën ta mbani me vete.