Nga kjo ju PËLCASIN BUZËT, dhe këtë gjë e bëni ÇDO MËNGJES!

Me siguri edhe ju çdo mëngjes e filloni me një filxhan kafe apo çaji. Nëse është kështu, mos u habisni që buzët ju kanë pëlcitur!

Çështja është që buzët ju janë të thara, nga të cilat lëkura qërohet, dhe paraqesin shenjën e parë të dehidratimit të organizmit, transmeton Telegrafi.

Nga ana tjetër, kafja dhe çaji përmbajnë kafeinën, që është diuretik shumë i fuqishëm i cili shton shpejtësinë e nxjerrjes së lëngjeve nga trupi.

Aq më keq në mëngjes, kur të gjithë jemi, pothuajse, të dehidratuar.

Prandaj do të ishte më mirë, që, sapo të ngriheni nga krevati, më parë organizmin tuaj furnizojeni me sasi të mjaftueshme uji, ndërkaq para se të pini kafenë apo çajin, hani diçka për kafjall.