Neymar: Jam fans i Balotellit

neymar_2013Supertalenti i Santosit dhe përfaqsueses braziliane, Neymar pas mqësores së luajtur kundër Italis në Gjenevë, deklaroi se ai është një fans i madh i lojtarit kontravers, Mario Balotelli.

“Jam fans i Balotellit se ai është një lojtar i madh dhe një njeri i madh. Mendoj se ekipi në këtë takim luajti mirë. Ne jemi duke u përmirsuar dhe këtë mund edhe ta vreni. Është një ekip i madh me lojtar cilësor. Ata shënuan dy gola të meritiar, por që këta gola erdhën pas gabimeve tona”, tha Neymar.
Ndryshe, mbrëm Italia dhe Brazili baraziuan në një miqësore luksi me rezultat 2 me 2.