Lajme

Ardit Gjebrea nuk mund të ishte më i lumtur se kaq, ja çfarë po ndodh me moderatorin

Moderatori i dashur i shqiptarëve në postimet e tij në rrjetet sociale përcjell gjithmonë pozitivitet. Por këtë herë ai ka publikuar një foto krah vogëlushes së tij, Ana. Babë e bijë janë thuajse të pandashëm. Arditi dhe Ana shkojnë bashkë në eventet më të rëndeshishme dhe kurrë nuk mungon argëtimi. Në një përqafim të ngrohtë ku rrezatohet vetëm dashuri Arditi …


Edhe e puthja, edhe e urreja!

Ndoshta shumë vajzave u ka ndodhur ajo që më ka ndodhur mua, madje edhe më keq. Arsyeja e vetme për të cilën unë do u tregoj qëndron në faktin se unë kam çaste në të cilat e ndjej ose, më mirë të them, e përjetoj atë ngjarje si të kishte ndodhur dje, shkruan Eni nga Prishtina. Kanë kaluar tashmë disa …


E dhimbshme: Tifozi ndërron jetë në tribuna gjatë derbit mes Skënderbeut dhe Partizanit (FOTO)

Një tifoz ka ndërruar jetë në shkallët e stadiumit të ‘Skënderbeu’, nga ku po ndiqte ndeshjen mes Skënderbeut dhe Partizanit. Mësohet se i moshuar i cili ndodhej në tribunën B, ka pësuar infarkt, prej të cilit edhe ka ndërruar jetë. Lajmi bëhet i ditur nga media shqiptare, ‘Shqiptarja.com’. Pjesa e parë e derbit mes Skënderbeut dhe Partizanit ka përfunduar barazim …


Tronditet Shkodra/ Xhaxhai qëllon nipin me armë zjarri, ai vdes në vend

Foto ilustruese Pranë teatrit “Migjeni” në Shkodër ka ndodhur një ngjarje tronditëse. Në krimin e rëndë në familje janë përfshirë xhaxhai dhe nipi i tij. Sipas informacioneve paraprake dyshohet se xhaxhai ka qëlluar me armë zjarri nipin e tij Mirsad Kucin i cili ka mbetur i vdekur në vend. Motivet e kësaj ngjarje nuk janë zbardhur ende ndërkohë që në …


Nuk pritej! Marina dhe Getoari nisen urgjent për…

Bënë një dasmë shumë të bukur, e përpara se të nisin rregullisht angazhimin në punë, çifti më i përfolur shqiptar Marina Vjollca e Getoar Selimi kanë marrë një vendim të minutës së fundit. Ata sapo kanë mbërritur në destinacionin ku do të kalojnë javën, apo muajin e mjaltit. Të apasionuar pas udhëtimeve, çifti këtë herë kanë zgjedhur si destinacion Xhamajkën. …


E hodhi nga kati i 4-t, burri rrëfen tmerrin, ja si më provokoi gruaja dhe pse e zhvesha

Ferdinant Ruko, bashkëshorti që hodhi gruan nga kati i katërt i pallatit, i ka shpëtuar dënimit me burgim të përjetshëm, duke marrë kështu 35 vjet burg. Vendimi u dha dje nga trupa gjykuese e kryesuar nga Bib Ndreca në Gjykatën e Krimeve të Rënda në Tiranë. Ruko ishte prezent në seancë dhe madje kërkoi mëshirë nga trupa gjykuese. Ai bëhet …
Historia ime e pamundur

Vendosa të tregoi historinë time sepse për të parën herë në 35 vjet gjendem në një situatë skandaloze dhe nuk arrij të gjej një zgjidhje për të qenë mirë me veten. Gjithçka filloi disa muaj më parë. E dashura ime jeton në Prishtinë dhe një ditë rastësisht më prezantoi me një shoqen e vet që është në moshën time. Nga …


Këto tri vitamina ndihmojnë të mos ftoheni gjatë dimrit

Si të shpëtojmë nga ftohja është një temë e madhe gjatë dimrit. Edhe pse vitaminat janë të rëndësishme gjatë gjithë vitit, ato mund të jenë problem i veçantë gjatë dimrit për shkak të mungesave në lloje të caktuara. Ftohjet dimërore dhe gripi nuk janë aspak zbavitëse, dhe mijëra prej nesh vuajnë nga sëmundjet çdo vit. Ka gjëra të ndryshme që …