Lajme

Reflekset e babait shpëtojnë vogëlushen (Video)

Një baba ka reaguar në kohë duke shpëtuar vajzën e tij pa u lënduar nga përplasja e një makine. Pamjet e filmuara nga kamera e një tjetër makine tregojnë një person që kalon me një vajzë, të cilët mendohet se janë babë e bijë, përmes vijave të bardha. Pikërisht në këtë moment vihet re një makinë e cila nuk frenon, …

Read More

E dini përse policët prekin me dorë dritat e makinës suaj? Kjo është e vërteta që fshihet pas veprimit të tyre

Një taktikë të policisë ndërsa ndalon makinën tuaj zor se e keni vënë re. Në përgjithësi, policët prekin me dorë dritat e pasme të makinës suaj në mënyrë të tillë për të lënë gjurmët e gishtërinjve të tyre. Kjo manovër e policisë është përdorur para se të vendoseshin kamerat në makinat e tyre, duke lënë një evidencë që mjeti është …Mjekët në Shqipëri japin alarmin: Nëse keni këto shenja urgjent në spital, rrezikoheni nga …

Ndonëse gjatë verës numri i pacientëve që bëjnë ishemi, apo hemorragji cerebrale bie për shkak se në organizëm ndodh zgjerimi i enëve të gjakut, në shërbimin neurovaskular shifrat e të prekurve mbeten të larta. “Ne kemi pasur mesatarisht 100 deri në 120 raste në muaj me aksidente vaskulare, cerebrale..Ku 70 % janë ishemi dhe 30% e tyre janë hemoragji”, shprehet …


Krimi makabër në Lushnje/ Burri xhelozi për gruan, e masakron i dehur (Video+18)

Krimi i rëndë i të premtes në Lushnje, ku Tajar Kazanxhi vrau bashkëshorten Natasha Kazanxhi me sqepar, dyshohet se ka ndodhur për shkak të xhelozisë së çiftit, raporton “tvklan”. Një fakt i tillë konfirmohet nga burime të policisë së Lushnjës, ndërsa hetimet vijojnë. Tajar Kaxanxhi dhe bashkëshortja e tij kishin një vit të martuar. Ata vinin nga martesa të mëparshme, …


Ishte shpallur e vdekur, gjendet e gjallë në pyll studentja…

Një studente, e cila mbijetoi e vetme në pyll për rreth një muaj, ka zbuluar plagët e saj tronditëse. Sipas njoftimeve, ajo është shfaqur vetëm dy ditë pasi ranë poshtë akuzat penale kundër saj. Lisa Theris, 25 vjeç, nga Louisville i Alabamës, u gjet e përhumbur në një autostradë,dhe me trupin të mbuluar nga balta dhe gërvishjtje, pasi kishte kaluar …Ky person dëshpërohet keq me berberin, shikojeni reagimin pasi ia prenë flokët (Video)

Shkon për ti rregulluar flokët te berberi, mirëpo nuk shkon gjithçka siç duhet. Ky person që shihet në këtë video kërkon një stil për flokët, mirëpo ‘ustai’ ia shkatërron ato, transmeton Indeksonline Berberi ia bën një penis anash flokëve. Mirëpo, reagimi i klientit është tmerrësisht i dëshpëruar. Për më shumë ju sjellim më poshtë edhe videon: VIDEO


Nuk jua merr mendja se sa shqiptarë janë në facebook, ja renditja ne Europë

Rrjetet sociale po bëhen pjesë e përditshmërisë për një pjesë të madhe të shqiptarëve, sidomos të rinjve. Të dhënat e fundit të Internetworldstat tregojnë se Shqipëria ka 1.4 milionë përdorues të Facebook, një shifër që është gati sa 50% e totalit të popullsisë që jeton brenda vendit, raporton Monitor. Por, kjo nuk është vetëm një mani shqiptare. Të dhënat krahasuese …


Nuk është Shkëlzeni! Nusja e Berishës zbulon mashkullin e ëndrave të saj

Blogerja e njohur Armina Mevlani ka ndarë sot me ndjekësit disa fotografi nga fëmijëria duke na zbuluar edhe fiksimin e saj në adoleshencë. Bukuroshja shqiptare Armina Mevlani ka treguar fiksimin më të madh në jetë, dhe ai nuk është Shkëlzeni. Armina ka ndarë me ndjekësit e saj disa foto nga adoleshenca dhe fëmijëria duke zbuluar dhe idhullin e saj të …