Nevojiten 5 minuta për përgatitje – humbni 5 kilogramë për 5 ditë

Nëse luftoi me mbipeshën, pos se ndiheni keq shkaku i dukjes suaj, shtresat dhjamore janë kërcënim për shëndetin në përgjithësi. Shkaktojnë hipertensionin, diabetin, sëmundjet e zemrës, etj. Me arritjen e motit të ngrohtë dhe temperaturave të larta, zgjohet dëshira për dukje të bukur. Shtresat dhjamore ndikojnë keq në nyja, ijë, gjunjë, mëlçi, veshka dhe zemra. Humbja në peshë nuk duhet të jetë gjithmonë e vështirë, sepse ekzistojnë ushqime që përshpejtojnë humbjen në peshë. Ju sjellim një recetë interesante që ju ndihmon me mbipeshën, transmeton gazeta Kosova Sot Online.

Përbërësit:

– 3 decilitra ujë

– 1 limon

– 60 gramë majdanoz

Udhëzimet:

Copëtoni majdanozin në pjesë të imëta, shtrydhni limonin dhe më pas i vendoni në një enë. Më pas ju derdhni ujin sipër.

Përdorimi:

Konsumoni këtë lëng në lukth të thatë, për pesë ditë. Bëni pauzë për dhjetë ditë dhe më pas përsëritni nëse është e nevojshme.

Si ndikon:

Majdanozi, që është përbërësi kryesor i recetës, hedh lëngjet shtesë jashtë trupit, përshpejton metabolizmin, shton energjinë dhe furnizon trupin me minerale dhe vitamina.Nevojiten 5 minuta për përgatitje – humbni 5 kilogramë për 5 ditë