Ndodh mrekullia: 3-vjeçari shkelet nga kamioni dhe mbijeton (Video +16)

Një trevjeçar është shkelur nga një kamion i madh në një udhëkryq në Huzhou, Kinë, pasi kamioni kishte kaluar në semaforin e kuq. Djaloshi është shpëtuar pasi është nxjerrë nga nën kamioni, nga shoferi i kamionit, Raportohet se ai nuk pa pësuar lëndime të mëdha dhe se është në gjendje të qëndrueshme. “Mbërritëm në vend të ngjarjes dhe e morëm në pyetje shoferin. Gjatë marrjes në pyetje, ai na tha se nuk kishte pushuar në mesditë. Ai tha se pasi që kishte vozitur dy orë, ishte ndier i lodhur,” ka thënë Wang Xianggen, oficer i trafikut. Shoferi e ka marrë përgjegjësinë e plotë, por është gjobitur vetëm me 22 dollarë. Mbi 700 njerëz vdesin brenda ditës nga aksidentet e trafikut në Kinë.