Ndërron jetë babai i Mërgim Mavrajt?

Sipas lajmeve të fundit që arrijnë nga mediat shqiptarë, mësojmë se babai i Mërgim Mavrajt ka ndërruar jetë, teksa ai ishte duke luajtur ndeshjen kundër Armenisë.

Babai i Mërgim Mavrajt ka vdekur pasi ishte në gjendje shumë të rëndë.

Dhe, lajmin për këtë, Mërgimi e mori në mes të ndeshjes, por sakrifikoi të luaj.

Të mos harrojmë se Mavraj luajti edhe pse ishte duke vuajtur nga një lëndim.

Përndryshe, mbrojtësi shënoi golin e barazimit, para se Gashi të shënojë për golin e fitores.

Këtë lajm e ka konfirmuar edhe vet president i FSHF-s, Armando Duka.