Ndërron jetë aktori i njohur (FOTO)

Ndërron jetë aktori i njohur.
Adam West, ylli i serialit Batman i ndërroi jetë ditën e djeshme, në Los Angelos në moshën 88 vjeçare.
Thuhet se aktori vdiq pas një lufte të shkurtër me leukeminë.
“Babai ynë e shihte gjithmonë veten si The Knight Bright dhe synonte të kishte një ndikim pozitiv në jetën e fansave të tij. Ai ishte dhe gjithmonë do të jetë heroi ynë “, tha familja e tij në një deklaratë të lëshuar.
Adam dhe gruaja e tij Marcelle, kanë gjashtë fëmijë dhe pesë nipër e mbesa.

Per me shume shiko videon me poshte.