Mrekullia/ Foshnja u qëllua disa herë më thikë dhe u varros i gjall, por shpëton

Mrekullia/ Foshnja u qëllua disa herë më thikë dhe u varros i gjall, por shpëton

Një foshnje e porsalindur është gjetur i varrosur për së gjalli, në një fushë në provincës Khon Kaen në Tajlandë, në shkurt të këtij viti. Djali i vogël është goditur me thikë 14 herë më pas është hedhur në një gropë 20 cm.

The-baby-at-hospital
bebi-1

Ka qenë 53-vjeçarja Kachit Krongyut, e cila ka gjetur foshnjën. Ajo po kulloste lopët e saj kur kishte dëgjuar zërin e vogëlushit. Pas kësaj ajo vuri re se një gropë ishte hapur. 53-vjeçari nisi të gërmojë dhe pa këmbët e fëmijës. Ajo e ka çuar menjëherë në spital.

Mirëpo, mrekullitë ekzistojnë, pasi tashmë vogëlushi e ka marrë veten. Ai është fotografuar duke buzëqeshur dhe duke luajtur.