Motra e Rozanës në krah të aktores së famshme turke (Foto)

NurgulYesilcay-690x411

Një fotografi e publikuar nga Rozana Radi në rrjetet sociale, ka nxitur spekulime se motra e saj mund të jetë pjesë e ndonjë seriali turk.

Është fjala për një fotografi me aktoren e famshme turke, Nurgul Yesilcay, e cila është mjaft e pëlqyer edhe te shqiptarët falë serialeve turke që transmetohen te ne.

“Ja dhe ime motër, iu kryqëzua fati me Gylserenin e ‘Fate të kryqëzuara”, ka shkruar Rozi në Instagram.

Yesilcay është e njohur për rolin e Yaseminit në serilait “Aşk ve Ceza”, si dhe për rolin e Gulseren në serinë që transmetohet aktualisht, “Paramparça”.

roz11