Motori i çarë më dysh/Olga gjendet lakuriq në anë të rrugës, e vdekur në vend

Një modele shumë e famshme në Instagram dhe njëkohësisht adhuruese e garave me motor, ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike. 40-vjeçarja Olga Pronina fitoi mbi 160 mijë ndjekës në rrjetet sociale falë videove të saj të çmendura me manovra të vështira.

Ajo shpesh publikonte xhirot me shpejtësi të lartë teksa niste një BMW S1000RR. Në një prej videove ajo shfaqet me një veshje të shkurtër teksa dhuron puthje në drejtimin e motorit.

Olga vdiq pasi motori i saj u përplas me një bordurë dhe u nda në dy pjesë. Vajza, e cila njihen ndryshe edhe si “Monika9422” u raportua e vdekur ndërsa u gjet vetëm me të brendshme dhe me kaskën në kokë.