Mos shpenzoni para në pedikyr! Me këta dy përbërës do të keni këmbë të mrekullueshme

kembe-5

Stina e verës është afër dhe me të vijnë sandalet.

Shumica e femrave që kanë për qëllim t’i bëjnë këmbët të duken bukur, shkojnë për të bërë pedikyr, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, kur e mendon se duhet të paguani për pushimet, krem të ndryshëm, këpucë të reja etj., e kuptoni se pedikyri është gjë luksoze.

Prandaj, keni nevojë për një zgjidhje të lirë dhe të thjeshtë, të cilën mund ta bëni në shtëpi.

Përbërësit:

– Dy deri katër gota qumësht

– Sodë buke

E nxehni qumështin dhe i futni këmbët për pesë minuta. Pas pesë minutave, e shtoni sodën e bukës dhe i shpërlani këmbët mirë.

Do të befasoheni nga rezultatet!