Momenti kur Bale po ‘fluturonte’, tregon Bartra i Barces!

Marc Bartra e ka përshkruar momentin kur Gareth Bale e kaloi atë dhe e shënoi golin e fitores së Real Madridit ndaj Barcelonës, në finale të Copa del Rey.

Mbrojtësi spanjoll e shtyu yllin uellsian, por ish futbollisti i Tottenhamit ‘fluturoi’ drejt portës së Jose Pintos, të cilin e mposhti me lehtësi.
“Duke e parë nga një perspektivë ndryshe, do të duhej ndoshta ta shtyja më shumë. Më pas e kam ndier një tërheqje muskulore”, deklaroi futbollisti spanjoll për Barca TV.